Kominki

Piecyki na pelet - jeśli chcesz ogrzewać dom ekologicznie, czysto i oszczędnie...Wybór piecyka na pelet oznacza używanie ekonomicznego, ekologicznego, ale przede wszystkim praktycznego paliwa.

Pelet jest bardzo ekonomiczny, gdyż zapewnia wysoką wydajność przy dużo niższym w porównaniu do paliwa kopalnego koszcie (kosztuje około 25% mniej od gazu oraz 2 razy mniej od oleju opałowego).
Piecyki na pelet MCZ są idealne również z ekologicznego punktu widzenia, gdyż zostały zaprojektowane dla skutecznego
i czystego spalania, z odzyskiem ciepła na poziomie 90% i jednym z najniższych poziomów emisji spalin na rynku. Wybór peletu oznacza także praktyczność i wygodę. Można go nabyć w wielu punktach sprzedaży w Polsce.
Jest łatwy w transporcie i przechowywaniu (worki 15 kg).
W porównaniu z tradycyjnymi kominkami na drewno wytwarza mniej popiołu.
Na koniec ogromną korzyścią piecyków na pelet jest możliwość działania w trybie automatycznym, z możliwością włączania i wyłączania się w zależności od własnych potrzeb.
Piecyki na pelet MCZ to prawdziwe mini urządzenia grzewcze.
Mogą ogrzewać całe mieszkania i domy poprzez płaszcz wodny lub nawiew ciepłego powietrza.

 

Wersja AIR

Ogrzewanie tradycyjne. Piecyk ogrzewa pomieszczenie, w którym się znajduje.
Modele z serii AIR są idealne do ogrzewania małych i średnich pomieszczeń.

 

System zdalnego sterowania - włączanie i wyłączanie piecyka przy pomocy pilota

Jest to pilot zdalnego sterowania tylko z kilkoma przyciskami i wieloma funkcjami.
Oprócz normalnych funkcji dziennego i tygodniowego programowania można zaprogramować różne temperatury w różnych przedziałach czasowych w ciągu dnia. Ponieważ temperatura może być odczytywany dokładnie w miejscu, gdzie jest pilot (praca termostatu), poziom komfortu jest zawsze na najwyższym poziomie.

Bez-nazwy-1
W pełni wyłączany nadmuch powietrza
Funkcja „No-Air” pozwala na całkowite wyłączenie funkcji nadmuchu powietrza w piecyku, zapewniając maksimum ciszy oraz wszystkich zalet ciepła rozprowadzanego naturalną konwekcją.

 

Active system

Sprytna technologia, w której piec sam wybiera najlepszy sposób działania.

Bez-nazwy-3

Ponieważ piece MCZ wyposażone są w Active System automatycznie dostosowują się do peletu każdej długości o średnicy 6 – 8 mm.

Zawsze najlepsze spalanie

Dzięki niezwykle dokładnemu i niezawodnemu czujnikowi wewnątrz pieca, ilość spalanego powietrza jest nieustannie dostosowywana do ilości peletu w koszu, co zapewnia skuteczne i wydajne spalanie, co z kolei przekłada się na mniejsze zużycie, niższą emisję spalin i o wiele rzadsze czyszczenie.

Łatwość montażu

Spalanie jest wydajne niezależnie od typu podłączenia kominowego, co w konwencjonalnych systemach mogło stanowić problem podczas instalacji.

Przedstawiamy Państwu film opisujący w krótki i przystępny sposób korzyści z inwestycji w ekologiczne i czyste ogrzewanie piecykiem peletowym. W naszym biurze można na żywo przetestować działanie takiego piecyka, zobaczyć w jaki sposób się go obsługuje i poznać od praktycznej strony jego zalety.

Koszty ogrzewania

Wg statystyk firmy Wentor prowadzonych od 2007 roku, ogrzewanie domów i mieszkań urządzeniami na pelet MCZ i RED jest bardzo tanie.

Aby ogrzać mieszkanie lub dom, potrzeba:
- 50 m2 - 1 tona peletu, ok. 900 zł
- 100 m2 - 2 tony peletu, ok. 1800 zł
- 150 m2 - 3 tony peletu, ok. 2700 zł
- 200 m2 - 4 tony peletu, ok. 3600 zł
- 250 m2 - 5 ton peletu, ok. 4500 zł

Dotyczy to całej zimy w polskich warunkach. 
Z zachowaniem czystości i wygody. Z czystą kotłownią, która może być również pralnią i 10 minut tygodniowo na obsługę.
Oczywiście w nowo budowanych lub po modernizacji termicznej domachDoradztwo techniczno-handlowe w zakresie piecyków(dobór urządzenia, wycena) w dziale kontakt.

logo

Krzysztof Walczak Kominki Wentylacje

ul. Gdańska 8
70-660 Szczecin
woj. zachodniopomorskie

Kontakt

tel. 502 044 237
biuro@rekuperacja.szczecin.pl
NIP 9551745976