Izolacje/docieplenia celulozą 

O celulozie jako materiale izolacyjnym


celulozaWłókna celulozowe są sypkim naturalnym materiałem termoizolacyjnym, posiadającym bardzo dobre właściwości. Celuloza doskonale sprawdza się jako izolator ciepła. Stosowana jest na rynkach zachodniej Europy od lat 70tych. Głównie ze względu na postęp w budownictwie pasywnym i energooszczędnym staje się materiałem izolacyjnym coraz częściej wybieranym przez inwestorów ceniących sobie ekologię.

Współczynnik przewodzenia ciepła λ dla włókien celulozowych wynosi od 0,042 do 0,036 W/(m·K), czyli niemal identyczny jak dla wełny mineralnej lub styropianu. 30 cm grubości izolacja z tego materiału zapewni współczynnik przenikania ciepła U na poziomie około 0,18 W/(m²·K). Warstwa grubości 15 cm pozwoli uzyskać współczynnik U około 0,28 W/(m²·K).

Dzięki impregnacji solami boru wykazuje wysoką odporność na działanie ognia, stając się jednocześnie środowiskiem odpornym na działanie grzybów oraz pleśni.

W odróżnieniu od wełny mineralnej jest materiałem przyjaznym dla środowiska naturalnego oraz ludzkiego zdrowia.
Tworząc barierę dla przepływu ciepła, doskonale radzi sobie z przekazywaniem wilgoci nie gromadząc jej w sobie. W efekcie pomieszczenia izolowane celulozą zyskują przyjazny dla zdrowia mikroklimat. Posiada wszystkie prawem wymagane dokumenty dopuszczające
do stosowania go w budownictwie.

Sposób wtłaczania celulozy metodą wdmuchiwania pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze. Do maksimum ogranicza błędy w wykonaniu. Izolacja jest wtłaczana przy użyciu maszyny a nie jak to się dzieje w wypadku innych materiałów, np. płyt z wełny mineralnej ręcznie.

Dzięki temu materiał izolacyjny dociera do każdego nawet najtrudniej położonego miejsca.

Chcesz dowiedzieć się więcej, skontaktuj się z nami.

logo

Krzysztof Walczak Kominki Wentylacje

ul. Gdańska 8
70-660 Szczecin
woj. zachodniopomorskie

Kontakt

tel. 502 044 237
biuro@rekuperacja.szczecin.pl
NIP 9551745976