mail

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel+48 502 044 237

Izolacje / docieplenia

O metodzie wdmuchiwania

Wdmuchiwanie celulozy to metoda, pozwalająca dokładnie uszczelnić nawet najtrudniej położone powierzchnie domu, przy czym może być stosowana zarówno w nowych jak i starych budynkach.

Izolując swój dom metodą wdmuchiwania unikniesz typowych problemów związanych z izolacją innymi materiałami, tj. wełną mineralna w rolkach. Problemy w montażu, mostki termiczne, powstawania szczelin – tego rodzaju kwestie rozwiązuje zastosowanie tej metody. Użycie maszyny do wtłaczania izolacji jest rozwiązaniem zdecydowaniem skuteczniejszym w porównaniu do układania izolacji ręcznie.

Metoda wdmuchiwania pozwala na dokładne uszczelnienie każdej, nawet najtrudniej dostępnej powierzchni domu. W przeciwieństwie do wełny układanej z rolki, nie powstają żadne szpary ani dziury, którymi ucieka ciepło. W konsekwencji docieplanie metodą wdmuchiwania przynosi dodatkowe oszczędności na ogrzewaniu domu. Rozwiązanie to od dziesięcioleci stosowane jest w krajach skandynawskich takich jak Finlandia czy Norwegia.

Metoda ta znakomicie sprawdza się przy dociepleniach wszelkiego rodzaju przegród budowalnych.
Spójność i ciągłość izolacji uzyskujemy poprzez wtłaczanie materiału(np. wełną celulozową) pod ciśnieniem, przy użyciu specjalnie przeznaczonej do tego maszyny.

Kolejną zaletą jest szybkość wykonania izolacji – przeciętny zasyp trwa około 1-2 dni robocze. Czas wykonania innych bardziej skomplikowanych przypadków jest zależny od wielu czynników – przy czym określa się go podczas wizji lokalnej.

logo

Krzysztof Walczak Kominki Wentylacje

ul. Gdańska 8
70-660 Szczecin
woj. zachodniopomorskie

Kontakt

tel. 502 044 237
biuro@rekuperacja.szczecin.pl
NIP 9551745976